ANASAYFA SIKÇA SORULAN SORULAR
Sıkça Sorulan Sorular
Başvuru Hakkındaki Sorular
İş başvurumu nereden yapabilirim?

Bankamızın ihtiyaçları kapsamında http://basvuru.denizbank.com/ adresi üzerinde ilanlarımız yayınlanmaktadır. İlgilendiğiniz pozisyonlar için ilanlarımızı sitemiz üzerinden takip edip, başvurunuzu yapabilirsiniz. Değerlendirmelerimiz Şube, Genel Müdürlük ve İştiraklerimiz için yıl içinde devam etmektedir.

İlana başvurum oldu ancak bana ulaşılmadı, ne zaman geri dönüş alabilirim?

Başvurularınız bankamızın ilgili bölüm ihtiyaçları kapsamında değerlendirilmektedir. Özgeçmişiniz yıl içindeki işe alım süreçlerinde değerlendirmek üzere sistemimizde saklı kalmaktadır.

Askerliği tecilli olan adayların başvuruları değerlendiriliyor mu?

Belirli pozisyonlarımızda en az 2 yıl olmak şartıyla askerliği tecilli olan adaylarımız da değerlendirilmektedir.

Mail adresim/Telefon numaram değişirse size nasıl bildirebilirim?

Bize başvuru yaptığınız site üzerinde özgeçmişinizi güncellediğinizde, biz güncel bilgilerinizi görüntülemekteyiz.

Yaş sınırınız nedir?

Bankacılık deneyimi olmayan adaylarımızın başvurularının değerlendirilebilmesi için 28 yaşını aşmamış olması gerekmektedir. Bankacılık deneyimi olan adaylarımızda minimum yaş sınırı bulunmamaktadır.

Web sitenize giriş yaparken kullanıcı adımı veya şifremi unutursam ne yapmalıyım?

Web sitemizde “kullanıcı adımı/şifremi unuttum” butonuna tıklayarak, kendinize yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Özgeçmişim yalnızca başvuru yaptığım pozisyon için mi değerlendirilmektedir?

Özgeçmişiniz öncelikle başvuru yaptığınız pozisyon için değerlendirilirken, bunun dışında ihtiyaçlarımız kapsamında size uygun olabileceğini düşündüğümüz pozisyonlar için de değerlendirilmektedir.

Neden başvuru sırasında kişilik envanteri uygulaması yapılıyor, kimlere uygulanmaktadır?

Kişilik envanter uygulaması adaylarımızın yetkinliklerine uygun işlerde görevlendirilmesi için bir araç olarak kullanılmaktadır. Kişilik envanteri, başvuruda bulunan ve İnsan Kaynakları Bölümü incelemesi sonucunda uygun görülen adaylara uygulanmaktadır.

İşe Alım Süreçleri Hakkındaki Sorular
İşe alım süreçleriniz ile ilgili bilgi alabilir miyim?

İhtiyaçlar kapsamında belirlenen pozisyonlar için aktif ilanlar üzerinden kriterlerimizi sağlayan adaylar ile iletişime geçilmektedir. Deneyimli pozisyonlar için telefon mülakatı ve yetkinlik değerlendirmesinin yapıldığı birebir mülakatlar yapılmaktadır. Deneyimsiz adayların başvurusunun aktif olabilmesi için ilana tanımlı olan kişilik envanterini doldurmaları, kriterlerimize uygun adayların değerlendirme sürecinde ilk aşama olan genel yetenek sınavına katılmaları ve başarılı olmaları gerekmektedir. Sınavda başarılı olan adaylar toplu görüşmelere dâhil olup, yetkinlik mülakatları ve grup çalışmalarına katılmaktadırlar.

Lise mezunlarına iş imkanı sağlıyor musunuz?

Bankamızın belirli pozisyonlarında lise mezunu olan adayların başvuruları değerlendirilmektedir. Başvuru kriterlerine ilanların “aranan nitelikler” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Görüşme sonucu ne zaman açıklanır?

Adaylara görüşme sonrasında en geç 15 iş günü içinde olumlu/olumsuz olarak yazılı veya sözlü bildirim yapılmaktadır.

Sınav Hakkındaki Sorular
Sınav tarihlerinizi öğrenebilir miyim?

Genel Yetenek sınavımızın tarihi açık pozisyonlarımızın işe alım sürecinin planlanması ile birlikte belirlenmektedir. Bu sebepten dolayı kesin bir tarihi bulunmamaktadır. Başvuruda bulunduğunuz ilan sonucunda değerlendirilmeye alınırsanız sınava davet edilmekte ve sınav tarihi bilgisi paylaşılmaktadır.

Genel Yetenek sınav içeriği nedir, sınav süreci ne kadar sürmektedir?

Genel Yetenek sınavı adayların dikkat, kavrama, sayısal ve sözel becerilerinin değerlendirildiği; zaman yönetimi ve mantık üzerinde kurgulanmış bir uygulamadır. Sınav süresi toplam 60 dk.’dır.

Sınav ne tür sorulardan oluşmaktadır?

Sınavın niteliğini anlayabilmeniz ve kendinizi denemeniz için sizler için oluşturduğumuz ALESTA uygulamamızı yanıtlayabilirsiniz. Uygulamaya DenizBank İnsan Kaynakları Facebook sayfası http://bit.ly/ALESTA adresinden ulaşabilirsiniz.

Staj Hakkındaki Sorular
Staj başvurumu nerden yapabilirim?

Bankamızın ihtiyaçları kapsamında http://basvuru.denizbank.com/ adresi üzerinde ilanlarımız yayınlanmaktadır. Staj ilanlarımızı sitemiz üzerinden takip edip, başvurunuzu yapabilirsiniz. Değerlendirmelerimiz Şube, Genel Müdürlük ve İştiraklerimiz belirli dönemlerde yapılmaktadır.

Lise öğrencisi olarak başvuru yapabilir miyim?

Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi iseniz başvuru yapabilirsiniz.

Lise öğrencisi olarak ne zaman staj yapabilirim?

Lise öğrencisi stajyerlerimiz eğitim ve öğretim yılının başlaması ile stajına başlar ve yine eğitim ve öğretim yılının sona ermesi ile stajları sona erer.

Üniversite veya Meslek Yüksek Okulu öğrencisi olarak staj başvurusunda bulunabilir miyim?

Üniversite veya Meslek Yüksek Okulu öğrencilerimiz staj başvurusunda bulunabilirler. Deneyimsiz işe alım süreçlerimizden başarılı olmaları durumunda staj yapmaya hak kazanırlar.

Stajı yapmam için üniversitemden hangi evrakları temin etmem gerekmektedir?

Öncelikli Üniversiteniz tarafından onaylanmış Staj Bilgi Formu’nu getirmeniz gerekmektedir. Diğer evraklar ile ilgili olarak süreç içerisinde bilgilendiriliyor olacaksınız.

Engelli İstihdamı Hakkındaki Sorular
Engelli istihdamı konusunda bilgi alabilir miyim?

Engelli aday istihdamı kapsamında yapılan aday başvurularının değerlendirmeye alınabilmesi için adayların engel yüzdesinin en az %40 olması gerekmektedir. Kriterlere uygun olan adaylar bankamızın uyguladığı Genel Yetenek sınavına dâhil olurlar. Adaylar http://basvuru.denizbank.com/ adresinden başvuru yapabilirler.

Engelli istihdamı için hangi bölüm/pozisyonlarda iş imkanı bulunmaktadır?

Engelli adaylarımız şube ve genel müdürlük operasyon/operasyon destek kadrolarımızda görev almaktadırlar.

Başvuru Yönetim Sayfası
Açık Pozisyonlar
VİDEO'LAR SIKÇA SORULAN SORULAR